Blog

Transfer znalostí

5.5.2017 | Mgr. Michal Beluský

Snad nikdo dnes nepochybuje o tom, že inovace jsou hnacím motorem ekonomiky a stojí za jejím růstem.

Vymezení institutu ochranné známky Evropské unie

27.1.2017 | Mgr. Martina Zdvihalová

Vymezení institutu ochranné známky Evropské unie dle Směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2015/2436, kterou se sbližují právní předpisy členských států o ochranných známkách[1]

Diskuse

3.5.2016 | Martina Kotyková

Tři krásné slečny se baví v parku na lavičce.

Zeměpisná označení a označení původu – instituty pro ochranu národních tradic, kvality zboží, spotřebitelů i podnikatelů

23.3.2016 | Mgr. Diana Synková

Žijeme ve stále více se globalizujícím světě, kde se stírají hranice mezi jednotlivými zeměmi. Na naše trhy se dostává zboží a různé produkty z celého světa, o kterých se nám před několika lety ani nesnilo.

Úskalí mezinárodního třídění výrobků a služeb při registraci ochranných známek

7.3.2016 | Veronika Pavlíčková

Pokud jste se seznámili na této stránce s tím, jak postupovat při podání přihlášky ochranné známky, jistě jste zaregistrovali podstatné náležitosti, bez kterých Úřad průmyslového vlastnictví přihlášku ochranné známky nemůže akceptovat.

Jak účinně chránit autorská díla a předcházet sporům o autorství?

29.1.2016 | Lýdie Tallová | Ph.D. kandidátka MUP, Research Associate - Florida International University – College of Law, Miami, Florida, USA

Každý člověk vytvořil za svůj život, byť mnohdy nevědomky, bezpočet autorských děl. Mnohá z nich upadla v zapomnění, jiná mají pro jejich tvůrce případně pro celou společnost mimořádný význam. Všechna tato díla, naplňují-li zákonem stanovené znaky, požívají autorskoprávní ochrany podle platného znění autorského zákona.

Ochrana průmyslového vlastnictví v zahraničí

4.1.2016 | Matěj Machů

V tuto chvíli asi tušíte, jak na ochranu vašeho průmyslového vlastnictví obecně, ale na co pamatovat v případě, že potřebujete svůj nápad, značku nebo design chránit také za hranicemi?

Jak na patent, ochrannou známku, průmyslový vzor?

26.11.2015 | Eva Schneiderová

Světoborný vynález. Díra na trhu. Skvělý zlepšovák! Každého z nás to jednou „napadlo“. Ale jak na to? Otázka jednoduchá! Odpověď ještě jednodušší. Konečně je zde užitečná pomůcka, kde najdeme všechny odpovědi all in one.

Kontakty

E-mail: pv@mup.cz

Sledujte nás na Facebooku